10.8 C
Скопје
20:50 - 28 февруари, 2024

„Жива сум!“: Мина Костиќ го пријави 15 години помладиот дечко во полиција за насилство

Српската пејачка Мина Костиќ го пријави своето поранешно момче, 15 години помладиот Никола, за малтретирање.

Пред неколку дена, односно на 17 јануари, Мина поднела кривична пријава во полиција против својот партнер со кој била во врска нешто повеќе од една година.

Според изворот, поранешното момче на пејачката наводно испраќало заканувачки пораки и правело љубоморни сцени. Во оваа прилика Мина се огласи за српските медиуми, но не сакаше да го коментира немилиот настан.

– Жива сум, сè е во ред. Немам коментар. Кога ќе дојде време, ќе бидете известени. Ви благодарам за разбирањето – изјави таа за „Телеграф“.

Во меѓувреме пејачката даде изјава и за „Република“:

– Точно е дека отидов во полиција, но немаше физичка пресметка, ако ме прашате сега мене. Имаше некое недоразбирање во нашата врска, но тоа е сè што имам да кажам. Не би сакала да пишувам премногу, доста е. Се трудев сè да решам на најдобар можен начин – објасни фолк пејачката.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....