11.8 C
Скопје
22:32 - 29 февруари, 2024

Здравко Чолиќ ѝ посветил една од најубавите балади на својата поранешна љубов

Легендарниот пејач беше еден од најголемите заводници на сцената. Здравко веќе 23 години е во среќен брак со сопругата Александра со која има две ќерки Уна и Ларуј. Сепак, многу познати дами порано лудуваа по него, а една од нив е актерка.

Имено, Чола ѝ ја посветил песната „Ноќта ми те должи“ (Noć mi te duguje) на својата поранешна љубов. Станува збор за една од најубавите песни што Марина Туцаковиќ ја напишала за Здравко Чолиќ, песна која ја одбележа и неговата кариера.

Песната е посветена на актерката од БиХ, Јасна Орнела Бери, со која Чола бил во врска во 1970-тите. Нивната младешка љубов не траела долго, но тие и денес се во контакт.

Пејачот ретко зборува во јавноста за својата поранешна љубов – актерката Јасна Орнели Бери. Двајцата се заљубиле во Сараево кога биле млади, а деталите од нивната врска своевремено ги открила и самата Јасна.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....