15.8 C
Скопје
19:39 - 27 февруари, 2024

„Воопшто не се чувствувам слободен“: Ѓорѓе Давид со нови детали за сообраќајната несреќа во која загина жена

Пред речиси две недели српскиот рок-музичар Ѓорѓе Давид усмрти жена во сообраќајна несреќа што се случи пред граничниот премин Табановце.

Иако локалните органи му ги вратија документите и му дозволија да се врати во Србија, Ѓорѓе во интервју за „Гранд“ истакна дека сè уште не се чувствува слободен.

Музичарот истакна дека слободата ќе ја почувствува кога ќе заврши целиот процес, но и дека се надева дека тоа ќе се случи во следните шест месеци.

– Тоа е нешто што едноставно е услов што мора да се исполни во целата оваа постапка. Луѓето велат: ‘Имаш документи, слободен си’. Не, јас воопшто не се чувствувам така. Во таа смисла ќе се чувствувам слободен кога ќе заврши тој процес. Нема да биде готово за еден месец, да кажам уште сега, не дај Боже да биде готов за половина година. Тоа ќе трае, но дури кога ќе заврши тој процес, каде што официјално ќе ми биде дадено решение на хартија, дај Боже да немав одговорност да носам во сето ова, а ако е така – ќе почувствувам дека сум слободен, изјави рокерот за „Гранд“, а потоа додаде:

– Сè што се случи не се случи поради мојата неодговорност. Таму ми кажаа дека се работи за несреќен случај со смртен исход во кој сум бил учесник. Како и да звучи, да кажано на едноставен јазик, удрив жена која почина од тој удар. Има оваа приказна што му претходеше на сето тоа, но тоа е нешто што ме мачи и навистина се трудев да го избегнам. За жал, тоа не беше можно, додаде Ѓорѓе Давид.

Да потсетиме, српскиот рок-музичар и член на жирито на српското шоу „Ѕвездите на Гранд“, учествуваше во тешка сообраќајна несреќа на граничниот премин Куманово – Табановце во која загина 49-годишна жена од Куманово. При несреќата Ѓорѓе се здоби со повреди на раката, а на прес-конференцијата на која зборуваше за несреќата се појави со преврзана лева рака.

Слични објави

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо
Се вчитува....