18:16 - 20 април, 2024

(Видео) Владо Јаневски искрено за љубовта: „Цел живот ме потценуваат, а јас цел живот ги преценувам“

Македонската музичка ѕвезда Владо Јаневски гостуваше во забавната емиија „Еден на еден“, каде, меѓу другото, се отвори и на љубовните прашања.

Во емисијата, Владо раскажа и една негова анегдота од приватниот живот. За една девојка која мислел дека може да ја промени.

Имав девојка, за која на млади години мислев дека можам да влијаам да ни биде убаво. Јас имам 30 и кусур, таа има 20 кусур, и мислам дека сме добри, дека можеме да растеме добро, открив еден добар писател, Ерих Фром. Ѝ ја дадов книгата „Уметноста на љубовта“, да ја дискутираме, зашто многу е добра. Насловот звучи перфектно.

Ми ја враќа книгата после три дена, застанала на деветта страница, умрела од досада. Зошто? Затоа што јас сум ја преценил. Мене цел живот ме потценуваат, јас цел живот ги преценувам. Таа мислела дека Ерих Фром со насловот на книгата дал формули: Како да го ќарам фраерот? И кога видела дека нема никаков прирачник ми ја враќа“, раскажа Владо Јаневски.

Продолжението од разговорот со Јаневски, гледајте го во емисијата Еден на еден, во недела со почеток во 18: 30 на Канал 5 телевизија.

(Видео) Монах Арсеније „удри“ по Цеца и по „нејзиниот клон“ Пријовиќ: „Сељачишта, само тело…“

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....