34.8 C
Скопје
18:49 - 22 јули, 2024

(Видео) Забава до зори: Српскиот актер Петар Бенчина со скината маица и песна го славеше раѓањето на синот

Српскиот актер Петар Бенчина синоќа го прослави раѓањето на својот син во друштво на семејството и колегите. Неговата сопруга, актерката Тамара Драгичевиќ се породи на 6 јули. Таа на свет донесе момче на кое му го дадоа името Борис.

Петар вчера ја посетил и сопругата во породилиште, а на Инстаграм објави трогателна сцена, снимајќи ја низ прозорецот со новородениот син во раце.

После тоа, имаше прослава до зори во популарната белградска кафеана на Дорчол. Петар ги собра колегите, а таму беше и неговиот брат, актерот Игор Бенчина.

Гордиот татко во својата инстаграм сторија сподели видео од забавата, каде што можеме да видиме дека му е искината маицата, што е еден од обичаите што му се прави на таткото кога ќе му се роди дете.

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....