15.8 C
Скопје
18:01 - 27 февруари, 2024

(Видео) Откако ги удираше со патика, Десингерица отиде чекор понатаму: Почна да ја плука публиката

Контроверзниот рапер Драгомир Деспиќ – Десингерица е познат по своите скандалозни постапки на своите настапи.

Неговото удирање на луѓето со патика во глава е сигурно најпознатиот потег на репертоарот, а сега реши да оди чекор понатаму во Дизелдорф и да воведе уште еден шок потег.

Имено, раперот на сцената исплукал вода, а публиката била целосно воодушевена и сакала повеќе.

@jovanak200 #desingerica #desingericaxpljugica #ambisclubdüsseldorf #fyp #fypシ #fypシ゚viral #fyy #fyppppppppppppppppppppppp #foryoupage ♬ Originalton – Jovan Aks

Десингерица беше на мета на критики кога покажа како со патика удира девојка по глава додека пее. Тој се обиде да најде оправдување за овој потег и објасни дека сето тоа е дел од неговиот настап и дека никој не е повреден.

-Тоа не е религиозно, тоа е мој ритуал на трансформација во мојата музика. Јас „крштевам“. Избирам некој каде што најмногу ги гледам оние демони што треба да се избркаат преку музиката. Тоа го гледам веднаш, штом ќе излезам на сцената, а понекогаш имам и термин. Вечерва договорив три, четири „крштевки“ – изјави Десингерица.

Слични објави

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо
Се вчитува....