14.8 C
Скопје
18:30 - 27 февруари, 2024

(Фото) Објавена заедничка фотографија на Александра Пријовиќ и убиената Јелена Марјановиќ: Глетка која и денес расплакува многумина

Случајот со убиството на српската пејачка Јелена Марјановиќ, која почина пред 7,5 години на насипот во Борча, сè уште е актуелен, со оглед на тоа што нејзиниот сопруг Зоран Марјановиќ, кој е главен осомничен, беше ослободен од обвиненијата и пуштен од затвор, откако првично беше осуден за убиство.

Јелена се движеше во естрадните кругови со оглед на тоа дека беше пејачка, а Зоран како текстописец и композитор напиша песни за многу пејачи.

Меѓу другото, таа настапи со сега веќе многу популарната пејачка Александра Пријовиќ, со која пееше на свадба на 19 јули 2015 година.

 


Фотографијата која се појави на социјалните мрежи е единственото нешто што им е заедничко. Јелена и Александра позирале насмеани, млади, убави и полни со убава енергија. За жал, животот на Јелена беше згаснат на трагичен начин, а правдата сè уште не ја здогледа светлината на денот.

Кариерата на Јелена Марјановиќ започна во 2000 година кога го издаде својот прв албум „Ти губиш“ за продуцентската куќа „Реноме“, а популарноста ја стекна кога премина во „Гранд продукција“ во 2002 година, кога го сними албумот „Мангупе“.

Зоран Марјановиќ се брани од слобода, а во новото судење ќе има нов судија, со оглед на тоа што стариот судија, во меѓувреме, преминал во Апелацискиот суд во Белград.

 

Слични објави

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо
Се вчитува....