9.7 C
Скопје
03:17 - 28 февруари, 2024

Брена била лудо вљубена во српски политичар: Останале во пријателски односи

Лепа Брена била лудо вљубена во српски политичар пред да се омажи за Слободан Боба Живојиновиќ. Станува збор за Мирко Крлиќ. Бил уредник и водител на ТВ-емисии од политичка и општествена содржина и главен уредник на весникот „Зрењанин“.

Со одлука на Владата на Република Србија е именуван за помошник директор на Канцеларијата за Косово и Метохија во 2012 година. По формирањето на Српската напредна странка станал претседател на Информативниот совет на СНС во Зрењанин, како и потпретседател на Градскиот комитет на СНС во Зрењанин.

„Точно е дека Лепа Брена ми беше долго време девојка и дека се сакавме, но сега тоа е минато и сега сме само добри пријатели. За тоа што зборува Зрењанинската чаршија, дека требало да се омажи за мене и дека сѐ било готово – можам да кажам дека сето тоа е нечија имагинација и убави желби… Можам да кажам дека, по нашето запознавање , Брена ми беше и остана голема пријателка“, изјави во една прилика Мирко.

Тој додал дека додека биле заедно често му кажувала дека нејзината најголема желба е да основа семејство и дека постојано ја прогонува помислата дека славата еден ден ќе помине, а таа ќе остане сама.

„Таа не можеше да се ослободи од тој страв, особено што постојано беше одвоена од родителите, кои живеат во Брчко“, рече тој.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....