28.8 C
Скопје
18:23 - 14 април, 2024

(Видео) Каква фешта кај Амиџиќ на прославата на раѓањето на синот: Еве кој дојде, водителот пееше цела ноќ!

Српскиот водител Огњен Амиџиќ и неговата сопруга Мина Наумовиќ, сега Амиџиќ, на 9 март добија син на кого му го дадоа името Перун.

Огњен по повод раѓањето на детето организирал прослава за пријателите и семејството во ресторан, а доброто расположение било на високо ниво.

Гордиот татко славел со најблиските до утрото, а меѓу гостите биле Милица Тодоровиќ, Сања Вучиќ, Ариза, Тијана Стоисављевиќ, Милица и Марко Кон, Марија Микиќ, Газда Паја, Бојана Лазиќ, Васко Жабата и многу други.

Пееле, танцувале, се забавувале, а како што обично се случува, пејачите мораат и да запеат, па ниту Огњен не останал имун и го отпеал својот најголем хит „Обала“.

Пријателите на Амиџиќ му ја искинале маицата на која пишувало: „Добредојде Перун“.

Да потсетиме, Огњен откри како се одлучил за името Перун.

„Долго време размислувам за името, веќе извесно време ми се допаѓа името Перун. Кога го предложив, на Мина ѝ се допадна. Јас навистина го почитувам сечиј избор. Мене ми беше чудно моето име, до ден-денес не познавам некој Огњен кој е постар од мене, тогаш беа модерни други имиња. Сакав име кое е необично, кое има врска со нашата традиција, а е необично. Силно име, кратко, јасно…“

Огњен признава дека има многу стравови.

– Кога станува збор за важни работи, деца, секогаш имам стравови. Важно е само да е здрав и сè да е во ред. Мина е поинаков тип, таа е лавица. Лесно поднесува сè, брзо се снаоѓа. Таа ми го олеснува животот и тоа е совршено – заклучил Огњен за српски „Блиц“.

Слични објави

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо
Се вчитува....