3.8 C
Скопје
19:37 - 5 декември, 2023

(Видео) Александра Пријовиќ одведе тим од 65 луѓе во Сараево: Изнајмила половина хотел за 10.000 евра

Александра Пријовиќ вчера пристигна во Сараево за да ги направи последните подготовки пред трите закажани концерти, а со себе донесе тим од 65 луѓе.

Сѐ е подготвено за вечерашниот и прв во низата концерти на српската пејачка, која пред настапот одржа и проба. Со неа во Сараево пристигнаа и нејзиниот син и сопруг Филип Живојиновиќ, а деталите од пробата можете да ги погледнете во видеото.

@aprijovic SARAJEVO ❤️ #aleksandraprijovic ♬ Sledeća – Aleksandra Prijovic

Исто така, пејачката на TикТок сподели видео од нејзиното пристигнување во Зетра со синот на проба со порака: „Ајде да броиме мали“.

@aprijovic Brojimo sitno 🤩 #aleksandraprijovic ♬ original sound – Aleksandra Prijović

Покрај членовите на семејството, тимот на Александра за три концерти во Сараево ќе го сочинуваат 65 луѓе, за кои таа изнајмила половина од хотелот, а само за сместување одвоила 10.000 евра.
Ангажирала и три автобуси за сите заедно да се сместат. Пејачката и екипата ќе одморат по настапот во Свисотел, каде ќе поминат три дена.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....