4.8 C
Скопје
06:48 - 27 февруари, 2024

(Фото) Шер по стапките на Мадона: 77-годишната пејачка најде начин да ја одржи вечната младост

Американската пејачка и актерка со ерменско потекло Шерилин Саркисјан, во јавноста попозната како Шер, ја краси насловната страница на новиот број на списанието Paper. Изданието објави фотографии на кои 77-годишната ѕвезда изгледа изненадувачки младо. На нејзиното лице и вратот практично нема брчки или други знаци на промени поврзани со возраста.

На фотографиите Шер позира во комбинезон Versace со светки и високи чизми од Bottega Veneta. Под очите има кристалчиња, а на главата на уметницата има бела перика.

Шер не е единствената чиј изглед е направен многу помлад од нејзината реална возраст со помош на уредувач на фотографии (фотошоп). Една од најпознатите ѕвезди во областа на фотошопот е пејачката Мадона, која на 64 години не сака да ги трпи брчките и губењето на еластичноста на кожата на лицето, па повеќепати е на удар на критики за буквално цртање на изглед на млада девојка.

На почетокот на септември, откако го прослави својот 77-ми роденден, Шер беше гостинка во програмата Добро утро Британија, каде призна дека не може да ја согледа вистинската возраст.

„Едноставно не можам да верувам дека ќе наполнам 80 години порано отколку што би сакала. И сè уште ќе носам фармерки и долга коса и сè уште ќе ги правам истите работи што секогаш сум ги правела“, рече славната личност. .

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....