3.8 C
Скопје
19:50 - 5 декември, 2023

„Умираше од болка пред мои очи“: Анабела „Фанки џи“ се отвори за траумите од детството

Босанско-српската пејачка Анабела Атијас, поранешна членка на групата „Фанки џи“, имала многу тешко детство, а поради одредени тешки ситуации во еден момент морала да побара помош од психотерапевт, пишува „Курир“.

„Бев на една од терапиите, на која требаше да се грижам за детето во себе, да разговарам со неа, да плачам со неа. Имав точна слика за себе кога имав три, четири години. Ми се вратија сите детали за мојата куќа во Босна, дури и го чувствував мирисот на куќата. Морав многу да работам на детето во себе бидејќи тоа беше повредено“, изјавила пејачката.

Фото: Инстаграм/Анабела Атијас

Таа нагласи дека процесот не бил лесен.

„Бев принудена да сфатам дека девојчето за кое плачев, кое во еден момент умираше од болка пред мои очи, ниту еден родител не го прави тоа свесно, тие прават најдобро што можат, навистина го разбрав тоа. Благодарам за сѐ, дури и за таа траума, затоа што ме направија тоа што сум, а тие фрустрации нѐ прават посилни. Тоа беше чудо за мене, како да дишев и извадив некоја кожа што ме стегаше, но не беше моја“, се присети Атијас.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....