3.8 C
Скопје
19:10 - 5 декември, 2023

Вељко Ражњатовиќ ќе стане татко по трет пат: Богдана е повторно бремена, еве кој пол е бебето

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко го чека третото дете.

Сопругата на боксерот, Богдана Ражнатовиќ повторно е бремена, и по трет пат ќе роди машко дете.

„Доаѓа уште еден батко“, напиша воодушевениот татко.

Вељко и Богдана се венчаа во 2019 година, а по тој повод организираа гала прослава за која се зборуваше со месеци. Набрзо го добија својот прв син, кого го крстија Жељко, по покојниот татко на Вељко, а потоа уште еден син кого го нарекоа Крстан.

„Крстан е особено старо српско име. Тоа е единствено, а не општо име, што секако е уште подобро за нас. “, рече тој. потоа Вељко.

Вељко ужива со сопругата Богдана и синовите во Тител, каде што изградија и семеен дом.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....