3.8 C
Скопје
18:47 - 5 декември, 2023

(Фото) Дуа Липа ја ископира Северина: Која го прави тоа подобро?

Дуа Липа и нејзиниот тим очигледно останале без инспирација, па идејата за најновите фотографии ја позајмиле од Северина.

Деновиве Дуа ја промовира новата песна „Hudini“, воедно и водечкиот сингл од нејзиниот нов албум, што не би било особено интересно ако нејзините фотографии кои ја најавуваат песната не беа идентични со оние што ги објави хрватската пејачка во 2022 година, како дел од најавата за албумот „Sorry“.

На спорната фотографија Дуа го гледа својот одраз во огледалото и страсно го лиже, а истото може да се види и на фотографиите кои многу порано ги објави Северина, каде ја има истата сцена.

Инаку, Дуа Липа е родена во Лондон, каде што пораснала, а од единаесет до петнаесет години живеела на Косово, па не е изненадување што очигледно ја следи регионалната срспска и хрватска сцена и од неа црпи инспирација.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....