12.8 C
Скопје
17:16 - 23 април, 2024

Уапсен познат српски естраден менаџер: Во станот му нашле дрога

Новак Радин, познат српски естраден менаџер, бил уапсен пред два дена во Белград, под сомнение дека учествувал во препродажба на кокаин. При полициската акција пронајдени се околу 50 грама кокаин и околу половина милион динари, како и недозволено поседување пиштоли и муниција од различен калибар. Радин ќе биде изведен на распит во Вишото јавно обвинителство во Белград, по што ќе бидат познати повеќе детали за овој случај.

Новак Радин е познат по своите соработки со големи имиња од српската естрада, меѓу кои Јелена Карлеуша, Шако Полумента, Андреана Чекиќ и Вук Моб. На својот Инстаграм профил често споделува фотографии со овие познати личности, давајќи увид во неговиот професионален живот и соработката со нив.

Го следат бројни познати личности, па јасно е дека многумина се шокирани од оваа информација за неговото апсење и едвај чекаат нови детали. Неодамна најмногу објавуваше фотографии со популарната пејачка Андреана Чекиќ, па се претпоставува дека ѝ бил особено близок.

Исто така, Новак е пријател и соработник на Ненад Алексиќ Ша, актуелен учесник на Елита, кој е познат по бројни скандали, а прашање е како ќе реагира Алексиќ кога ќе дознае што се случило во надворешниот свет.

Поранешната сопруга на Ненад, Ивана е блиска со Новак, што го потврдуваат и нивните заеднички фотографии на кои Радин ја нарекува „кума“.

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....