12.8 C
Скопје
15:24 - 20 февруари, 2024

Сузана Манчиќ откри низ што поминала кога се сликала гола: „Плејбој“ или брак, сепак се соблеков…

Најпознатата лото девојка во поранешна Југославија слави половина век кариера. Сузана Манчиќ (67) направи чекори кои во нејзино време беа како преседан, а денес се престижни за многу ѕвезди.

Имено, таа се соблече за „Плејбој“ на 49 години, а за „24сата.хр“ открива зошто се согласила да го направи тоа за српското издание и низ што поминала откако се сликала гола.

Сузана откри дека нејзиниот тогашен сопруг не разговарал со неа бидејќи се сликала за „Плејбој“ и дека целото семејство го сметало тоа како скандал.

-Тоа беше првата понуда и можев да добијам добар хонорар, но бев срамежлива, имав и две деца. Но, подоцна беше отворен српскиот ‘Плејбој’, а уредник беше Душка Јованиќ. Знаеше да ме „купи“. Таа ми рече: ‘Само посебни жени ги поместуваат границите, само паметни и храбри’. Таму се најдов. Горда сум на тоа и мислам дека на ‘Плејбој’ му го дадов тоа што му требаше. Се соблеков, беше многу софистицирано и уметничко. Тимот беше прекрасен, фотографиите беа многу естетски, едноставно не ми се допадна насловната страница. – рече Сузана

Таа објасни како семејството реагирало на нејзината одлука.

– Страшен скандал. Мојот сопруг не зборуваше со мене пет дена. Тој веќе ми кажа порано, кога ќе разговараме за тоа, дека ќе се разведе. Бевме на одмор кога излезе изданието и ѝ се јавив на мајка ми да испрати братучед да купи. Мајка ми беше шокирана бидејќи никому не кажав за тоа. Потоа ми се јави и ми рече: „Лилице, горда сум на тебе“. Нејзината поддршка отсекогаш ми била најважна.

Слични објави

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Еспресо

(Видео) Лепа Брена нападна обожавател на концерт: Што очекуваш? Не исполнуваме желби, честитки и поздрави

Еспресо

(Видео) Мадона доживеа пех на концерт, падна на сцена: „Таа е професионалец“

Еспресо

(Видео) Пријовиќ за облека за концертите во Осиек дала 20 илјади евра, еве кои марки ги носеше

Еспресо

(Фото) Тука израснала новата водителка на „Ѕвездите на Гранд“, Ана Севиќ: Денес живее во луксузен дом

Еспресо
Се вчитува....