7.8 C
Скопје
21:11 - 20 февруари, 2024

(Видео) Северина на настап покажа среден прст и опцу: Пејачката испрати силна порака од сцената

Северина Вучковиќ неодамна одржа концерт во Јахорина, прв откако Врховниот суд на Хрватска одлучи старателството на нејзиниот син Александар да му припадне на неговиот татко, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ.

Пејачката неколку пати се огласи на социјалните мрежи во врска со неправедната одлука, а последно објави видео на својот инстаграм-профил од настапот во Јахорина, поточно од изведбата на песната „Роџено моје“.

Откако ја изведе песната емотивната Северина во солзи испрати јасна порака за неправдата која ѝ се случува. Имено, на крајот од песната таа го остави микрофонот, го покажа средниот прст и опцу.

Инаку, хрватската пејачка со тага во очите прочита и трогателен говор на самиот почеток на концертот.

„Не станав од кревет четири дена. Потоа станав, морав да се облечам, да се нашминкам, да направам фризура и да ви се поклонам”, започнала Северина и добила аплауз од публиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Се вчитува....