24.8 C
Скопје
13:53 - 6 јуни, 2023

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Изненадување на соседите за одговорниот за нападот на индискиот писател: „Во шок сме“.

24-годишен жител на Њу Џерси е одговорен за прободувањето на Салман Ружди.

По апсењето на Хади Матар, веднаш по нападот на писателот, полицијата го опколила домот на момчето за да го претресе.

Сите соседи рекоа дека се изненадени од тоа што се случило: „Навистина никогаш не се знае каков ви е соседот“, коментира еден од жителите на областа Фервју, во округот Берген, каде што живее Матар.

На Ружди му беше извршена итна операција откако беше нападнат на јавен настан во Њујорк: неговиот агент Ендрју Вајл рече дека најверојатно ќе го изгуби окото и дека нервите на неговата рака се отсечени и оштетени.

Авторот на книгата „Сатански стихови“, која многу муслимани ја сметаат за богохулна, со години живее под стража откако беше цел на екстремисти. Според агентот, зафатен и оштетен бил и црниот дроб, пренесува ла прес.

Слични објави

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Се вчитува....