-5.2 C
Скопје
00:01 - 26 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Сончево време, идеално за уживање на отворено, проверете кога

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а Долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од -4 до 5 степени – вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 1 степен.

Според Попоски, во следните денови времето ќе се задржи сончево со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен и од северозападен правец. Наутро ќе биде многу студено, и тоа особено утре кога минималните температури понекаде се очекува да се спуштат до околу -15 степени. Максималните пак ќе бележат тенденција на пораст и во следните денови ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 9 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува да се искачат малку над 10 степени.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....