21.8 C
Скопје
16:08 - 30 мај, 2024

Шокантно признание на Северина: Пред породувањето лежев на одделението за онколошки пациенти

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ со години се бори за старателството над синот Александар со српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, а сега пејачката за првпат откри какво изгледало нејзиното породување.

Северина раскажала дека лежела на онколошкото одделение пред да се породи и рекла дека нејзиниот поранешен партнер Милан ги крадел нејзините омилени слатки и им ги давал на медицинските сестри во породилиштето.

– Син ми го родив со царски рез бидејќи се плашеа поради моите години, а потоа морав да лежам мирна околу 2-3 дена, иако детето беше покрај мене. Сите знаат дека сакам чоколадни наполитанки и тогаш ми ги носеа во породилното. Меѓутоа, оној чие име не се спомнува, ми ги крадеше сите тие наполитанки од шкафот и им ги даваше на сестрите – рекла Северина, а потоа објаснила зошто ја сместиле на одделението за онколошки пациенти.

– Ме сместија на едно одделение кое беше за онколошки пациенти, бидејќи луѓето од улица доаѓаа да ме посетуваат и тогаш повеќе не знаеја што да прават со мене. Така, штом ќе заминеше тој чие име не се спомнува, сестрите ја заклучуваа вратата, па ќе ми викнеа и јас ќе седнев со стомакот и ќе изедев две кутии од тие наполитанки и кока – кола, што никогаш во животот не сум го правела. Но, тоа тогаш навистина ме влечеше – се присетила Северина за хрватска „Глорија“.

 

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....