14.8 C
Скопје
23:23 - 22 мај, 2024

Јована Јеремиќ откри колку заработува за еден час: Јас сум деловна жена, плаќам некој да ми ја чисти бањата

Водителката Јована Јеремиќ признава дека не сака да се занимава со домашни работи и дека за неа тоа е губење време. Како што вели, себеси се гледа како „бизнис жена“ и за еден час успева да заработи и до 300 евра.

– Отсекогаш сум била ќерка на газда и знам да ги почитувам парите. Не сака сечии пари, тој избира во чии раце оди и сака луѓе кои го почитуваат, но не зависат од него. Тоа е филозофијата на која ме научи татко ми, кој секогаш сакал пари. Секогаш велеше дека парите не смеат да ми ја земат душата, да го почитувам секој динар, за да ме сакаат парите. Милион пати ми се има случено парите да не ми се приоритет. Работата што ја работам не ја работам за пари, со години работев на телевизија без динар, но парите избраа да дојдат во мои раце затоа што секогаш ме сакаа и ме сакаат до ден денес. Татко ми секогаш ми велеше дека тие секогаш имаат пари кога живеев со нив, а кога ќе заминав купот почна да се намалува, но добро. Сега сум тука да им помогнам. Се трудам да не поминувам многу време дома бидејќи времето дома е залудно потрошени пари. Јас сум деловна жена и за еден час повеќе сакам да заработам 200-300 евра отколку да ја исчистам бањата и да ја исчистам куќата со правосмукалка бидејќи за тоа ќе ѝ платам на жена 600-700 динари, така е поевтино – признава Јеремиќ.

Слични објави

Северина на концерт во Црна Гора порачала: Каде и да одам ме сметаат за нивна

Еспресо

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо
Се вчитува....