24.8 C
Скопје
12:21 - 30 мај, 2024

Се врати највлијателниот Инстаграм профил на Балканот: Јелена Карлеуша повторно е тука!

На српската поп-пејачка Јелена Карлеуша ѝ е вратен Инстаграм профилот, откако извесен период беше затворен поради разни напади.

Имено, по неколкудневна „борба“ – Јелена и нејзиниот тим успеале да го вратат еден од највлијателните профили на балканските простори.

Јелена на Инстаграм ја следат повеќе од 2,4 милиони луѓе, а тој профил ѝ беше најчестото средство за рекламирање на различни теми кои секогаш привлекуваа внимание.

Нејзиниот профил бил нападнат од 100.000 ботови.

Јелена не се огласи, но нејзиниот ПР и продуцент Зоран Бирташевиќ изјави дека интензивно работеле на враќање на профилот.

– Многу најавувања од бот-профили на различни ИП (IP) адреси на профилот на Карлеуша резултираа со привремен проблем кој моментално го решаваме. Се ќе биде во ред. Ќе го врати ЈК Инстаграм. Викенд е, па малку побавно оди – напиша тогаш Зоран.

Слични објави

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо

Астропрогноза за четврток, 30 мај: За рибите пријатно изненадување, за близнаците зголемување на платата

еспресо

Два хороскопски знаци на крајот на мај горко ќе плачат: Еве кој се најде на „црната листа“

еспресо
Се вчитува....