20.8 C
Скопје
21:14 - 14 јуни, 2024

Саша Матиќ инвестирал милиони во недвижности: Глетката го одзема здивот, еве каде гради луксузен комплекс

Саша Матиќ, еден од најпознатите регионални пејачи, познат по бројните хитови и незаборавните настапи, е и еден од инвеститорите на прекрасниот комплекс на Тара.

Овој познат пејач, чиј глас го обожаваат сите генерации, реши да се испроба во светот на градежништвото и недвижностите, инвестирајќи во луксузен станбен комплекс на планината Тара.

Изградбата која беше во неколку фази сега влегува во завршна фаза, изградени се над 200 станови од кои секој нуди максимална удобност и приватност. Проектот вреден околу 30 милиони евра полека влегува во завршна фаза на изградба и сите очи се вперени во овој амбициозен зафат. Комплексот вклучува модерно дизајнирани апартмани, опремени со најнова технологија и луксузни содржини кои ќе ги задоволат и најпребирливите гости.

Секој апартман има прекрасен поглед на природната убавина на Тара, обезбедувајќи уникатна комбинација на удобност и природа. Матиќ, кој долги години е присутен на музичката сцена и е познат по својот голем труд и посветеност, не размислувал долго за влез во овој бизнис. Овој чекор не е само деловен потег, туку и начин да се придонесе за развој на туризмот во овој дел на Србија.

„Отсекогаш сум ја сакал Тара и мислам дека оваа планина има огромен потенцијал. Затоа решив да инвестирам во овој проект, за да им овозможам на луѓето да уживаат во неговата убавина на најубав можен начин“, изјави Матиќ. „Се надевам дека нашите апартмани ќе им овозможат на сите клиенти незаборавен одмор и извонреден комфор.

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....