22.8 C
Скопје
00:07 - 18 јуни, 2024

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Музичката ѕвезда Саша Матиќ ја покажа својата хуманитарна страна со донирање средства за трката на која учествува пејачот Никола Роквиќ. Со оваа донација Матиќ не само што го поддржува својот колега во неговата мисија, туку придонесува и за целта на трката – собирање средства за важен хуманитарен проект. Роквиќ изрази благодарност за овој дарежлив гест, нагласувајќи колку значи да се има поддршка од колегите од музичката индустрија.

– Секогаш сум исполнет со радост кога можам да придонесам за добри дела и да ги поддржам пријателите во нивните хуманитарни напори. Решив да донирам средства за трката на која учествува мојот драг колега Никола Роквиќ, бидејќи верувам дека заедно можеме да направиме голем успех. Се надевам дека мојата поддршка ќе помогне да се соберат што е можно повеќе средства за оние на кои им е најпотребна. И, конечно, големо браво за Никола – изјави во оваа прилика Матиќ.

За потсетување, пејачот Никола Роквиќ ја основа фондацијата „Фемили“ и пеш тргна кон Егина, патување долга 1.060 километри, со цел да собере пари за помош на децата.

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....