22.8 C
Скопје
08:13 - 24 јуни, 2024

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Регионалната пејачка Александра Пријовиќ го распродаде својот концерт во Задар кој беше најавен за 7 јуни.

„Ти благодарам Задар, се гледаме наскоро, едвај чекам“, им порача Александра на своите фанови на Екстра ФМ.

При најавата за концертот Пријовиќ не го криеше ентузијазмот за настапот во Задар.

„Драги мои, се гледаме на 7-ми јуни во Задар. Верувам дека ќе се забавуваме многу и ќе создадеме моменти кои ќе ги паметиме цел живот. Многу сум среќен што можам да го додадам вашиот град на списокот на оваа специјална турнеја. “, рече таа претходно.

Градоначалникот сакаше да го спречи концертот
Да потсетиме, Пријовиќ неколку пати има настапувано во сите градови во Хрватска, само еднаш во Задар. Таа го најави концертот во Задар на 22 февруари, откако Индекс дозна дека градоначалникот Бранко Дукиќ се обидел да го спречи велејќи дека „нема слободни термини“. По објавувањето на концертот, разрешен е директорот на Вишњик Денис Карловиќ .

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....