24.8 C
Скопје
17:27 - 25 јуни, 2024

Јелена Ѓоковиќ им се обрати на децата на Никола Роквиќ: Го поддржа пејачот и донираше пари

Никола Роквиќ вчера пристигна во манастирот Свети Нектариј Егински, а Јелена Ѓоковиќ беше меѓу многуте јавни личности кои го поддржаа неговиот подвиг.

Таа на својот Инстаграм профил јавно им се обрати на пејачот и неговата сопруга Бојана Баровиќ, а за неговите три деца имаше силна порака.

– Браво Никола и Бојана и мили дечиња што го издржавте овој подвиг во љубов и благодат за спас на сите семејства и исцелување на општеството. Господ да ве благослови. Овој пат за детска радост – напиша сопругата на најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ.

Да потсетиме, Јелена ја поддржа мисијата на Никола и донираше пари во неговата фондација „Фемили“, за што пејачот јавно ѝ се заблагодари.

– Бог на помош драги луѓе, еве 25 ден, јас сум на 22-от километар, го продолжуваме ова патување за детска радост и собираме пари за детска онкологија во Ниш. Би сакал јавно да се заблагодарам на драгата Јелена Ѓоковиќ, која ја поддржа нашата мисија и даде донација од се срце. Јело, поздрави го Ноле, да сте живи и здрави, Господ да ве благослови – рече тогаш Никола при походот од Белград до Егина.

Слични објави

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо

(Видео) Девојките не му даваат мир на убавиот син на Драгана Мирковиќ: Се појави снимка од клубот, еве како реагира Марко…

Еспресо

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

еспресо
Се вчитува....