19.8 C
Скопје
21:57 - 14 јуни, 2024

(Фото) Деми Мур импресионираше во Кан: Заносна фигура во жолт секси фустан

За првпат по 27 години, ѕвездата го посети познатиот Кански фестивал во Франција. Таа покажа повеќе стилизирани модни изгледи и го прошета своето сакано кученце.

61-годишната американска актерка Деми Мур импресионираше со светол фустан на Канскиот филмски фестивал во 2024 година. Ѕвездата сподели снимки од југот на Франција на Инстаграм.

Ден претходно, славната личност присуствуваше на настан во златарницата Чопард. На Деми традиционално ѝ се придружи нејзиното сакано куче Пилаф, кое го запозна со супермоделот Бела Хадид.

“Малото глувче си стекна нов пријател минатата ноќ! Толку многу беше забавно со Бела Хадид на галата на Чопард”, напиша Мур.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

За настанот на Канскиот филмски фестивал, поранешната сопруга на Брус Вилис избра светложолт фустан со длабок шлиц. Фустанот ги разголи рамениците на Деми Мур и ги покажа нејзините затегнати раце. Акцентот на фустанот беа два цвета од левата страна. Ѕвездата носеше нежни розови чевли на нозете.

Од аксесоари, Деми покажа обетки кои одговараат на цветовите на нејзиниот фустан. Славната личност ја пушти косата и носеше лесна шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brad Goreski (@bradgoreski)

Изгледот традиционално го стилизираше Бред Горецки.

Деми Мур го претстави својот нов филм „Супстанција“ во Кан, актерката ја играше главната улога во филмот на Корали Фарџ. Партнерка во филмот ѝ беше ќерката на Енди Мекдауел, Маргарет Квали.

 

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....