25.8 C
Скопје
18:12 - 25 јуни, 2024

„Долго бевме пар“: Тајчи откри кој хрватски актер го сакала во деновите на најголема слава

Една од најголемите поп ѕвезди од раните деведесетти, Татјана Камерон – Тајчи, гостуваше во хрватското шоу Хепи. Таа им откри на слушателите на радио Хепи дали размислува за враќање во Хрватска, со оглед на се почестите посети, каква улога имала Зринко Тутиќ во нејзината кариера, но и со кој познат хрватски актер била во врска со години.

И децении подоцна, пејачката не ги открива целосно причините за заминувањето во САД.

„Познато е дека Зринко Тутиќ беше најзаслужниот човек за твојата кариера, но да те прашам дали Зринко е одговорен и за таканареченото бегство?“, ја прашал водителот.

„Секако дека заслужува заслуги за песните што ги напиша толку добро, тој е исклучителен професионалец и се уште е во таа работа. Морам да кажам дека од четиригодишна возраст работам на себе, на моето музичко образование, на сценското движење. Така, не би рекол дека тој е одговорен за мојата кариера, туку за ‘Hajde da ludujemo’ и се што се случи во тие две години. Па, во таа смисла, тој беше одговорен, не би рекла за бегството, но за мојата транзиција во Америка, каде што сакав да одам да студирам мјузикли, тоа никогаш не беше тајна“, одговори Тајчи.

Додала и дека денес е во добри односи со Тутиќ, со кој ужива во пиењето кафе.

Таа откри и со кого се забавувала во ерата на најголемата популарност, но и името на нејзиното поранешно момче, актер од култната серија „Смоговци“.

„Долго се забавував со Марио Мирковиќ. И мојата единствена симпатија беше Владо Калембер. Тој беше мојата симпатија навистина долго време. И Масимо многу ми се допаѓаше“, откри таа.

Слични објави

Осамна мистериозна, последна објава на Шифти Шелшок: Ја објавил непосредно пред смртта

еспресо

„Ме заболе, нека прават што сакаат!“: Дарко Лазиќ бесен за гласините дека мајка му се омажила

Еспресо

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо
Се вчитува....