24.8 C
Скопје
02:46 - 23 јуни, 2024

Јована Јеремиќ откри колку заработува: Водителката ја зема оваа вртоглава фигура за само еден час

Српската водителка Јована Јеремиќ конечно откри колку пари заработува.

Таа никогаш не се срамела да истакне колку ги сака парите, а сега призна и дека не се занимава со домашни работи, бидејќи смета дека тоа е губење време за неа.

Џеј Џеј се смета себеси за деловна жена, а како што откри – за еден час заработува 300 евра.

„Отсекогаш сум била ќерка на газда и знам да ги почитувам парите. Не се лепи секој за пари, парите избираат во чии раце одат. Тоа е филозофијата на која ме научи татко ми, кој секогаш сакал пари. Секогаш велеше дека парите не смеат да ми ја земат душата, да го почитувам секој денар, за да ме сакаат парите. Милион пати ми се има случено парите да не ми се приоритет – рече таа и додаде:

„Работата што ја работам, не ја работам за пари. Со години работев на телевизија бесплатно, но парите избраа да дојдат во мои раце бидејќи секогаш ме сакаа и ме сакаат до ден-денес. Татко ми секогаш ми велеше дека тие секогаш имаат пари кога живеев со нив, а кога заминав – купот почна да се намалува, но добро. Сега сум тука да им помогнам. Се трудам да не поминувам многу време дома бидејќи времето дома е залудно потрошени пари. Јас сум деловна жена и претпочитам да заработам 200-300 евра за еден час отколку да ја чистам бањата и да ја исчистам куќата со правосмукалка бидејќи за тоа ќе ѝ платам на жена, така е поевтино“, признава таа.

Да потсетиме, Јована Јеремиќ веќе некое време ужива во хармонична врска со бизнисменот Драган Станковиќ и како што признава, нема намера да се мажи.

„Ова не е мојата цел, јас веќе бев во брак. Бракот не е приоритет, досега петпати успеав да се омажам и тоа е во ред. Не ги расипувам мажите и не ги гмечам со бракови, тоа не ме интересира, важно е да се чувствувам добро со него. Лојалноста ми е важна, јас сум жена која знае да сака, тоа е разликата помеѓу мене и другите жени кои ми љубоморат затоа што мажите ме сакаат. Тие се егоисти, се гледаат себеси, мислат дека се алфа женки кога ќе му се спротивстават на мажот, тоа е чиста глупост. Алфа женка е Јована Јеремиќ која има се, која е богата, успешна и позната“, изјави водителката.

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....