25.8 C
Скопје
18:17 - 25 јуни, 2024

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Пејачката Ана Николиќ снима нов албум со композиторот и емотивен партнер Горан Ратковиќ Ралет. Иако албумот наскоро треба да го види светлото на денот, пејачката наиде на проблем со изборот на менаџер.

„Николиќ не може да најде менаџер по нејзин вкус и желба, а повеќето луѓе со кои разговарала ја одбиле за соработка. Ана конечно реши да се врати на музичката сцена, но тоа не оди така лесно како што замисли. Контактирала со неколку менаџери, но многумина ја одбиле. Една девојка се согласи, но ќе видиме дали тоа ќе потрае. Ана бара максимална посветеност, но поради претходните години во кои имаше многу неуспеси, експертите за изведба не сакаат да работат со неа“, изјавил извор на „Курир“ и додава:

„Рале и помага максимално во секоја смисла на зборот. Песните ќе бидат во нејзин стил, но џабе е ако не се вртат и не работи по клубови во земјава и странство. Затоа ѝ треба добар менаџер. Ќе видиме, се надевам дека ќе заврши добро и тој ќе се врати на својата работа“.

Слични објави

Осамна мистериозна, последна објава на Шифти Шелшок: Ја објавил непосредно пред смртта

еспресо

„Ме заболе, нека прават што сакаат!“: Дарко Лазиќ бесен за гласините дека мајка му се омажила

Еспресо

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо
Се вчитува....