21.8 C
Скопје
00:28 - 18 јуни, 2024

Аца Лукас повеќе не живее во луксузниот стан во Белград: Еве каде се наоѓа сега фолкерот

Пејачот Александар Вуксановиќ познат како Аца Лукас се отселил од Белград. Како што дознава „Телеграф“, пејачот од главниот град на Србија се преселил во Сремска Каменица.

Фолкерот веќе неколку месеци живее под кирија во Војводина. Тој за Телеграф изјави:

– Во Нови Сад е одлично. Таму сум неколку месеци, атмосферата е многу полесна. Велат дека во Нови Сад една секунда трае 40 секунди – реkol тој и ги насмеl сите.

Да потсетиме, Аца Лукас еднаш беше приведен на Копаоник откако беше запрен од полициски службеници. Фолкерот во моментот на застанувањето немал возачка дозвола, поради што ноќта ја поминал во полициска станица, а потоа зборувал за немилиот настан зад него.

„Направив грешка и ги сносам последиците. Ноќта ја минав во полиција, добив казна и јасно е дека никој не треба да се однесува така. Малку премногу се опуштив и ме чинеше. Секој треба да го добие она што го заслужува“, рече Лукас и додаде:

„Не е важно дали сум јас или некој друг, законите се исти за сите“, заклучува пејачката за Блиц.

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....