21:06 - 12 јуни, 2024

Аца Лукас се исели од Белград, живее во мало место: Еве која е причината

Се огласи пејачот Аца Лукас откако се исели од пентхаусот во Белград и го напушти главниот град на Србија.

Како бомба одекна веста дека пејачот Александар Вуксановиќ познат како Аца Лукас се иселил од луксузен пентхаус вреден 500.000 евра и го напуштил Белград, а потоа следеше и неговата потврда дека последните месеци живее во Војводина.

Имено, од засега непознати причини, фолкерот изнајмил куќа во Сремска Каменица, а пред настапот во Белград објаснил дека сака поопуштен и побавен живот, како на пример во Нови Сад.

– Во Нови Сад е одлично. Таму сум неколку месеци, атмосферата е многу полесна. Велат дека во Нови Сад една секунда трае 40 секунди. Животот ми е помирен, поубав и без стрес – изјави за Телеграф.рс, осврнувајќи се на дуетот со Мирослав Илиќ:

– Убава идеја, ми се допадна песната, имавме одлична енергија заедно. Се познаваме со години и конечно дојде време за заедничка соработка. Мирослав е одличен како соработник.

Засега не се знае што се случува со пентхаусот од кој замина Лукас. Станот на пејачот Аце Лукас неколкупати бил во центарот на вниманието, почнувајќи од тоа како го купил, на чие име е регистриран, додека извршителите не тропнале на вратата. Пејачот никогаш не криел дека позајмил половина милион евра од Саша Поповиќ за да купи стан, а само кога ќе го исплати долгот станот станува сопственост на пејачот, што наводно и го направил. Како што се шпекулираше во медиумите, пентхаусот бил платен 500.000 евра и, судејќи по мебелот, не бил поштеден трошок за негово опремување. Секој детаљ очигледно е специјално избран по вкус на Аца, а не е чудно што во дневната соба има огромен портрет од самиот него. Покрај своите портрети, Лукас на ѕидовите има и спомени со своите деца, како и цртежи од ќерката Викторија. Во едно ќоше има бројни награди кои пејачот ги доби во текот на својата богата и успешна кариера. Прашање е дали сите овие спомени и трофеи веќе ги пренел во новото место на живеење во Сремска Каменица.

Слични објави

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо

Тага во домот на Огњен Амиџиќ! Смртниот случај во семејството на неговата сопруга ги скрши

Еспресо
Се вчитува....