Самоизолацијата не е време за обновување на врската: Не им праќајте пораки на бившите!

За време на пандемијата на коронавирусот луѓето се советуваат ако немаат потреба да не излегуваат од своите домови, а на многумина од досада напамет им доаѓаат и идеи да им праќаат пораки на бившите партнери.

Но не дозволувајте досадата да ви го помати паметот, затоа што тоа е последно што треба да го направите. Сега не е време за обновување на пропаднатите врски. Истото важи и за пораките што ги добивате од бившите, затоа што нивните намери сигурно не се искрени.

Важно е да запамтите дека сè уште постојат „кретени“, претерани емотивци и сите други најлоши верзии на нашите бивши партнери, затоа пораките во стил „Го видов ова и одма помислив на тебе“ нема никаква врска со тоа што го чувствуваат, тоа е затоа што им е многу досадно.

Иако за време на кризата лесно може да се стане сентиментален, ова не е време за тоа.

Бившите кои во ова време ви праќаат пораки се истите тие кои прават претерана залиха на тоалетна хартија, само што овде станува збор на „човечки залихи. Веројатно овие денови не сте единствени кои сте добиле порака во стилот „Да се изолираме заедно“.

Ако вашиот бивш партнер сака да стапи во контакт со вас само кога мисли дека е „крај на светот“, тој/таа не е добра личност за вас и единствена порака со која смеете да му вратите е линк од овај натпис.

Слични објави

Дунавка Трифуновска: Клучот е во чаевите и храната

Еспресо

Раде Шербеџија откри како со сопругата ги поминуваат деновите во самоизолација

Еспресо

Ана Михајловски проговори за поранешниот сопруг и го откри новото момче!

Еспресо

Најдобриот старински колач со жолт фил: Рецепт кој не смее да падне во заборав!

Еспресо

Кејт Мидлтон едвај ја задржа сукњата на себе: Во последна минута избегна катастрофа! (ФОТО)

Еспресо

Снимка стара 25 години: Вака ЦЕЦА пееше на прославата на Црвена ѕвезда! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет − 5 =

Слични објави

Новата „жена-мачка“ се соблече пред објективот! (ФОТО)

Слободен Печат

Поради коронавирусот култниот магазин Плејбој повеќе нема да излегува во печатено издание!

Еспресо

Официјално: Откажана Евровизија 2020 поради коронавирусот!

Еспресо

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Еспресо

Следете ја во живо ситуацијата со коронавирус низ светот! (ВИДЕО)

Еспресо

Сузана Гавазова не ги заборава своите обожаватели: Ги почести со секси-фотка!

Васко Спасоски