16.8 C
Скопје
17:40 - 20 април, 2024

Прва објава на Тони Бијелиќ за разводот со Драгана и неговата љубовница: Отсекогаш сум бил чесен и достоинствен!

Разводот на Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ ја шокираше јавноста, а по објавата на пејачката дека поднела барање за развод, сега тој првпат се огласи.

Тони преку својот адвокат испрати соопштение во кое ги негира тврдењата дека има друга жена.

– Не е вистина дека господинот Бијелиќ има врска со 15 години помлада љубовница. На овој начин мојот клиент, г-дин Бијелиќ, истакнува дека во приватниот и деловниот живот секогаш се однесува чесно, достоинство и како семеен човек. Тој понатаму истакнува дека никогаш не направил ништо со што ќе даде повод или причина за наведените објави и им се заблагодарува на медиумите за разбирањето, па со цел да го заштити своето семејство и да ја зачува својата приватност, не сака да дава изјави по повод актуелните настани, а против медиумите кои со објавите ја извалкаа честа и угледот на господинот Бијелиќ и неговото семејство, ќе бидат преземени правни чекори согласно Законот за информирање – навела правната застапничка на Тони Бијелиќ за „Република“.

„Официјално сум разведен“, Харис Џиновиќ излезе од суд и порача: Мелина е никаква, не простувам неверство!

Да потсетиме, во медиумите се појави информација дека Тони веќе живее со 15 години помлада девојка и дека постојано се на две локации, од кои едната е Опатија, Хрватска.

Сепак, Драгана не ги откри конкретните причини за разводот по 24 години брак.

Богатството на Драгана Мирковиќ се проценува на 100 милиони! Од имотот, бизнисите и автомобилите на пејачката и Тони ќе ви се сврти во глава

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....