14.8 C
Скопје
10:20 - 2 јуни, 2023

Попоски: Краткотрајно ќе здивнеме од дождот, еве до кога

– Во текот на претстојната ноќ, како и утре во Македонија краткотрајно ќе имаме постабилна Атмосфера, а утре повторно ќе има повеќе сончеви периоди. Сепак попладнето ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Од недела, па во текот на следната седмица кај нас продолжува периодот на многу променливо и нестабилно време. Од пладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поради изразената влажна и нестабилна воздушна маса, локално процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и застапена во форма на НЕВРЕМЕ, проследено со обилен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и со услови за појава на град.

Долготрајна стабилизација на времето засега нема на видик, и за истата ќе се изначекаме.

Температурите ќе се искачуаат во интервалот од 16 до 25 степени. Повремено истите во најтоплите централни и југоисточни предели ќе се искачуваат и над 25 степени.

Во Скопје и околината исто така од недела следува долг период на многу нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во делови од котлината ќе има услови и за појава на НЕВРЕМЕ.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....