Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Познатиот музичар Елтон Џон (72) ќе земе дополнителни денови одмор по препорака на докторот, пред да ги одржи своите два преостанати концерти во Нов Зеланд – беше соопштено во понеделникот на 17 февруари.

Организаторите се огласија откако пејачот во неделата го прекина својот концерт и ја напушти бината во солзи, бидејќи во еден момент му „пукна“ гласот.

Неговиот тим прво соопшти дека планираните два концерти на Елтон за вторник и четврток ќе бидат откажани, бидејќи во неделата му беше дијагностицирано благо воспаление на белите дробови.


Меѓутоа вчера беше соопштено дека наместо во вторник, концертот ќе се одржи во среда, за да може пејачот да одмори.

Елтон во неделата на својата публика по два часа пеење и рекол дека потполно го изгубил гласот, а во тој момент се подготвуваше да го испее својот хит „Даниел“.

– Не можам да пејам – рекол тој напуштајќи ја сцената со солзи во очите.

Елтон се огласи и на Инстаграм и на своите обожаватели им соопшти дека има дијагностицирано благо воспаление на белите дробови, но и покрај тоа ќе ги одржи закажните концерти.

– Сакам да се се заблагодарам на сите кои присуствуваа на вчерашната свирка во Окланд. Рано денеска ми беше дијагностицирано воспаление на белите дробови, но јас бев одлучен да ви го пружам најдоборото шоу – напишал на Инстаграм.

 

Слични објави

Ле­бот ни­ко­гаш не ос­та­вај­те го да стои во ќесе

Igor

Предлог за вашето зимување – Бајковит хотел во Австрија (ФОТО)

Еспресо

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Васко Спасоски

Странец, колега или шеф? Со кого мажите и жените најчесто завршуваат во кревет?

Igor

САКАЛА ДА БИДЕ КАЛУЃЕРКА: Ја чуваше невиноста за брак, а сега е вистинска заводничка

Igor

Џеј Ло во најсексапилното деловно издание досега! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

Зошто ШВАЈЦАРСКОТО СИРЕЊЕ има дупки и зошто тие се сè помали во последните години?

Igor

Овие 11 трендови излегуваат од мода во 2020 година! (ФОТО)

Слободен Печат

САКААТ ВРСКИ: Овие три хороскопски знаци не сакаат да бидат сингл

Igor

Читајте ги како отворена книга: Психолошки профил на хороскопските знаци – ОВЕН

Еспресо

Ретко имаме прилика да ја видиме Нина Бадриќ вака: Познатата пејачка со деколте скоро до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да имате убави нокти? Послушајте ги советите од нашите баби!

Igor