17.8 C
Скопје
06:57 - 30 јуни, 2022

Оскаровецот Пол Хагис останува во притвор во Италија за да не го повтори сексуалното злосторство

„Може да го повтори злосторството и да ги попречи доказите“ – тоа е причината зашто режисерот добитник на Оскар Пол Хагис мора да остане во домашен притвор во Остуни, Италија.

По повеќе од шест часа поминати во советот, истражната судијка на судот во Бриндизи, Вилма Гили, не го потврди апсењето на славниот режисер поради тоа што процениле дека не постои опасност од бегство, туку ја примени мерката на претпазливост за евентуално повторување на сексуално насилство.

На полициското испрашување пак, Хагис одговори на сите прашања тврдејќи дека е невин. Судијата не го призна делото лична повреда.

69-годишниот канадски режисер Хагис се обвинува за сексуален напад врз 30-годишна Англичанка за време на фестивалски настан во Италија.

Кој е Пол Хагис, оскаровецот обвинет за сексуални злоставувања; неговата лавина се „стркала“ по скандалот со Харви Вајнштајн

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....