Мадона гола во када зборува за коронавирусот: Многумина се согласуваат дека ништо побизарно одамна не виделе! (ВИДЕО)

Мадона е ѕвезда родена да шокира, а за тоа не бира ниту средство ниту време…

Пејачката (61) се соблече гола, влезе во када со листови од рози и додека во позадина свиреше музика, Мадона се одлучи да мудрува за коронавирусот.

– Чудна е оваа работа со COVID-19: не му е грижа колку сте богати, колку сте познати, ниту пак колку сте интересни. Колку сте паметни, каде живеете, колку години имате, кои неверојатни приказни можете да ги раскажете. Тоа што е страшно во овој вирус, воедно е и тоа што е сјајно во него.

Тоа што е страшно во него е тоа што не направи рамноправни на повеќе начини, а тоа што е прекрасно е тоа што не направи различни на еднакви начини.

„Доколку овој брод потоне, сите ќе потонеме“, изјави пејачката додека со ливчињата од розите се обидуваше да ги сокрие своите бујни гради.

Слични објави

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Легендарниот Лари Кинг во болница

Igor

Хороскоп за 05 ноември, вторник – Раковите ќе имаат лош ден, Стрелците да престанат да се експонираат

Igor

Вистината за нивната љубов: Анастасија Ражнатовиќ откри зошто не споделува фотографии со момчето Ѓорѓе

Еспресо

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Еспресо

Аца Лукас откри ПЕКОЛЕН ПЛАН: Бившата жена го сака богатството на ЛЕПА БРЕНА И БОБА

Igor

Остави Коментар