Кристина Димитријевска, актуелна Мис Балкан: Колку си убав однатре, двојно си поубав однадвор

Колку си убав однатре, двојно си поубав однадвор. Убавината е минлива работа и секој е убав на свој начин, вели актуелната Мис Балкан, манекенката Кристина Димитријевска.

Сепак, успеавме да откриеме некои навики кои Кристина ги практикува за нега на лицето и телото.

– Лицето го негувам со секојдневна хигиена. Утринска и вечерна рутина на чистење. Омилени производи што ги користам се пилинг, тоникот за чистење лице и крем за лице – вели Кристина.

Секојдневно држи фитнес-тренинзи како професионален фитнес-тренер веќе две години. Се шегува дека покрај тренер е и психолог, со оглед на тоа дека клиентите се врзуваат со тренерите.

– Доколку сте дисциплинирани и упорни, се успева во сè. Се одржувам така што се хранам здраво, пијам количински многу вода и сум физички активна, вежбам секојдневно по два часа.
Чувството после тренинг е незаменливо.

Нејзината искрана содржи повеќе протеини, помалку јаглехидрати, зеленчук, вода и суплементи како додаток во исхраната. Позитивната мисла ѝ е главна мотивација.

Слични објави

Бидете модерни во боите на зајдисонцето (ФОТО)

Igor

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Igor

Хари и Меган во самоизолација: Принцот не ни бил свесен дека бил изложен на коронавирусот

Еспресо

Дневен хороскоп за 10.02.2020 – На родените во знакот овен ќе им се случи голема љубов!

Еспресо

Во емисија во живо водителката остана без предниот заб: Нејзината реакција ќе ве изненади! (ВИДЕО)

Еспресо

Дали би платиле 1,5 милиони долари за маска за лице? Бело злато од 18 карати и 3.600 бели и црни дијаманти!

Еспресо

Остави Коментар

14 − 1 =

Слични објави

Бекамови се подготвуваат за луксузна свадба, а Викторија изненади со новата фотографија (ФОТО)

Еспресо

Поранешниот топ-модел ја откри ТАЈНАТА за нозе без целулит (ФОТО)

Igor

Актерката Лори доби два месеци казна затвор за учество во измамата која ги стресе САД

Еспресо

Таика Ваитити доби Оскар и ги насмеа сите, бидејќи му здодеа да ја држи статуетката (ВИДЕО)

Еспресо

Одговорите на овие две прашања може да одредат колку ќе потрае вашиот брак

Еспресо

Дајте им предност на билките: Босилек, рузмарин и магдонос, зачини што го штитат здравјето

Еспресо