Како изгледа домот на Јелена и Новак Ѓоковиќ? (ФОТО)

Јелана и Новак Ѓоковиќ се еден од најскаладните парови, како во регионот, така и во светот.

И покрај светската слава на Новак, тие двајца успеаа во тоа својата приватност да ја сочуваат од будното око на јавноста и љубопитните фанови.

Иако својата интима не ја споделуваат често, според објавите кои Јелена ги споделува на социјалните мрежи можеме понекогаш да ѕирнеме во внатрешноста на нивниот дом, (домови)

Често тука се наоѓаат и фотографии на кои се гледаат нивните наследници, синот Стефан и ќерката Тара. Познато дек дека овој пар има нефдцижнини во повеќе земји од светот, а во секој дом преовладува минималистичкиот и едноставен стил на уредување.

Во продолжение погледнете ги фотографиите:

Новак со децата во станот во Њујорк

На следната фотографија можеме да видиме како изгледа внатрешноста од дневната соба во Монако

Работниот простор на Јелена

View this post on Instagram

This is a typical mistake I make while working 🤔 (I'm not talking about a very messy work desk 🤓) To make my working hrs more productive and efficient I think of everything that I might need and put it close by so I don't have to interrupt my workflow by going away from the desk. Usually, all I need is food as you can see 😂 🍐🍏🍓🍊 Anyway, that's not the point. The point is, this is a really really really bad habit! Thank God my food choices are healthy (imagine If i had chips and chocolates on the table! 😱), but my movement choices are very poor 😩. The best would be to get up every 1h30min to stretch legs, make a break… And come back to work again. I do workout regularly in the mornings, but that's still not a valid excuse not to get up. Luckily, I made this photo to remind me of what I tend to do – so I can break the habit 😜🙏💪👍 #goals

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

На една од објавите можевме да видиме дека Јелена собира книги, но и дека обожава орхидеи

Ова е катчето за игра на малиот Стефан

Во една од нивните недвижнини, Новак има и тениско игралиште

Во еден од домовите имаат и теретана

View this post on Instagram

When I have days go by without a workout, I start feeling very grumpy… If I skip too many workouts I need such a strong will power to move again. I become lazy.. Believe me, next to a professional athlete, you become very conscious of how often you train. So grateful to be in the right environment to nurture myself. Thank you, amore! @djokernole What about you guys, what’s your favourite workout routine? 💪🏋️‍♀️😅 . Ne znam kako je vama, ali ja kad sastavim nekoliko dana bez fizičkih aktivnosti se baš unervozim. A i ulenjim. Onda mi baš treba jaka volja i podsećanje koliko je bitan trening da bih se pokrenula… A činjenica da živim sa profesionalnim sportistom nekako baš čini da budem itekako svesna kad počnem da zabušavam 😂 Ne kažu mudri ljudi bezveze da treba da se okružimo dobrim ljudima da bi odoleli nekim iskušenjima koja nas unazadjuju. Ja prezahvalna na mom mikro-svetu 🙏 Šta vi volite da trenirate? Koje su vaše rutine?

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

Слични објави

Ја нарекуваа најубавата Италијанка, а денес има 65 години: Никој не може да одолее да не погледне во неа! (ФОТО)

Еспресо

НИВНАТА ТРАГИЧНА СМРТ ГО РАСТАЖИ СВЕТОТ: Познати личности кои загинаа во несреќи (ФОТО)

Еспресо

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Ти не носиш долна облека?“ Водителката сакаше да ја збуни гостинката со прашањето, но не успеа

Еспресо

Стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Igor

Кралицата Летиција не знае да погреши: Еве како се носи овој прекрасен фустан со есенски мотиви! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 6 =

Слични објави

Ана Бекута ослабе 17 килограми и почна да се слика секси! (ВИДЕО)

Igor

Водителот Огнен ќе го памети овој роденден: Гостите му донесоа подароци, торти, а се заигра и чочек среде емисија! (ВИДЕО)

Поховани шницли од рерна: Месо меко како путер! (РЕЦЕПТ)

Igor

МОЖЕТЕ ЛИ ДА ПОГОДИТЕ КОЈ Е? Овој актер го смени личниот опис поради новата улога

Igor

Дневен хороскоп за 16 ноември, 2019 година!

Igor

За само 24 часа Антониа Гиговска собра 10.000 лајкови на оваа фотографија!

Igor