34.8 C
Скопје
18:52 - 22 јули, 2024

Јована Јеремиќ е болно љубоморна: Кутри жени го бркаа Драган за да се омажат

Јована Јеремиќ вели дека сѐ уште не знае дали ќе се омажи со Драган Станковиќ, но не ѝ е важно, бидејќи приоритет ѝ е да биде среќна.

Водителката Јована Јеремиќ и бизнисменот Драган Станковиќ со месеци уживаат во хармонична врска, а таа во емисијата „Амиџи шоу“ зборуваше за нивната врска.

Имено, Јована признала дека била љубоморна, но истакнала и дека заслужила партнерот да ја гледа како „капка вода на дланка“.

– Посесивна сум – тоа што е мое е мое. Не сакам туѓо, не го давам своето. Како поинаку? Мажот треба да ме гледа како икона на ѕидот, јас го заслужувам тоа. Претпоставувам дека бев добра со него, па заслужив таков систем на гледање со мојата жртва. Така му враќам, тој ми е сѐ на светот. Одиме секаде заедно, посветени сме еден на друг колку што е можно и ја штитиме нашата љубов. Денес љубовта е ретка. Ние сме старомоден пар, си кажуваме сѐ, дека строгоста владее и на негова и на моја страна. Тоа е сѐ што можам да направам. За мене љубовта не е да дозволувам секој да прави што сака.

– Има љубомора. Болно сум љубоморна, посесивна сум. Не покажувам, молчам, додека не соберам аргументи во моја корист и потоа пукам. Но, во нашата приказна нема место за љубомора. Драган поминал многу во животот, го бирал тоа што му одговара.

Јована тогаш откри дека свадбата не ѝ била приоритет, па ги спомнала и поранешните девојки на своето момче.

– Треба да го прашаш Драган дали ќе те поканам на свадба. Тука се прашува човекот. Никогаш не сум била жена што бара и брка нешто, ниту ми беше императив. Сите жени кои биле со него сакале само да се омажат за Драган Станковиќ. Јас бев Јована Јеремиќ и пред оваа врска. Јас сум компанија во компанија, бренд за себе, ако се случи брак – ќе се случи, ако не – ништо. Мојот приоритет е да бидам среќна. За ова размислувале некои поранешни пациенти, кои во животот имале шанса добро да се венчаат, но мора да извлечат поука – моќните мажи никогаш не се омажиле за такви несреќни жени, туку само со моќни и силни жени.

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....