34.8 C
Скопје
15:41 - 24 јуни, 2024

Избршана и втората петиција за забрана на Дино Мерлин во Србија: Четири концерти се распродадени

Втората петиција за забрана за влез во Србија на Дино Мерлин, која беше покрената вчера, е избришана.

Првата петиција беше покрената на 27 јули, по што беше избришана од страницата.

До вчера, 8 август, споменатата петиција ја потпишале близу 60.000 луѓе, а администраторите на страницата ја навеле и причината за нејзиното бришење.

– Одговорни сме за содржината што нашите корисници ја објавуваат на нашата веб-страница. Оваа петиција има силни обвинувања и немаме ресурси да провериме дали се вистинити тврдењата – беше соопштено.

Веднаш потоа е покрената нова шетиција од извесен В.Ч, а како објаснување навел „нему не му е место во Србија“. И таа петиција веќе е избришано. Сепак, не беше наведена причината зашто.

За потсетување, Мерлин има закажано четири концерти во белградската Штарк Арена за 18, 19, 21 и 22 ноември.

Три се распродадени, а четвртиот во секој момент се очекува да биде објавено дека исто така е преполн.

Слични објави

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо

Депресивна изјава на Јелена Карлеуша: „Можеби еден ден само нема да се појавам…“

еспресо
Се вчитува....