Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Музичката ѕвезда Џастин Бибер (25) искрено, неодамна призна дека боледува од лајмска болест, но дека веќе долго време се лекува.

Папараците го сликаа канадскиот пејач пред клиниката каде оди на редновна терапија, а на фотографијата јасно се гледа колку е тој изморен и без ведра енергија по која беше претпознатлив.

Бибер е одлучен да победи во оваа борба, а пред неколку дена се заблагодари на докторите за се што прават за него.

Фото: Профимедиа

– Благодарам на докторката Кристи Кид за помошта на мојата кожа. Ми помага доста околу тоа како се чуствувам – напишал Бибер.

Веста дека боледува од лајмска болест ја објави на Инстаграм, односно дека болеста ја загрозила неговата кожа, мозочните функции и воопшто здравјето.

 

View this post on Instagram

 

Thank you Dr Christie KID FOR THE HELP WITH MY SKIN IT HELPS A LOT WITH THE WAY I FEEL

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

– И додека многу луѓе зборуваат дека Бибер изгледа како го*но, не се свесни дека неодамна ми е дијагностицирана лајмска болест. И не само тоа. Тоа се одразува на мојот вид, на мојата кожа, мозочните функции, енергија и целокупното здравје. Овие работи ќе бидат објавени во документарен филм кој наскоро ќе биде објавен на Јутјуб. Ќе може да дознаете со што сум се носел и сум се борел. Беа тешки неколку години, но со терапија која ќе ми помогне да ја победам болеста ќе се вратам подобар него било кога – напишал Бибер.

Слични објави

Штруд­ли со смок­ви и сода-би­кар­бона

Igor

По триумфот на SAG наградите може ли филмот „Паразит“ да дојде и до Оскар?

Еспресо

СЕКСУАЛЕН БИОРИТАМ: Погледнете на саат пред да „тргнете во акција“

Igor

Карлеуша за свадбата на Вељко: Борат пука, а казахстанските пејачки „мешаат“ (ФОТО)

Igor

Славниот пејач Сем Смит со необична желба до фановите! (ФОТО)

Еспресо

Ѕирнете во џунглата на Сузана Гавазова (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × 2 =

Слични објави

Јосипа Лисац реагираше на казнената пријава: Се работи за потполно непочитување! (ФОТО)

Еспресо

Поради пластичните операции актерката не личи на себе, а има само 33 години! (ФОТО)

Igor

Непрепознатлива: Папараците ја уловија без шминка (ФОТО)

Igor

Интересни факти за секој хороскопски знак – Досега сигурно не сте ги знаеле!

Еспресо

Повторно се собира НАЈСЕКСИ ЖЕНСКИОТ БЕНД на сите времиња

Igor

Тамара Тодевска се врати на старата пасија! (ФОТО)

Васко Спасоски