18.8 C
Скопје
14:24 - 20 април, 2024

(Фото) Уште една шокантна промена во „Ѕвездите на Гранд“: Mарија Шерифовиќ ја нема во жирито, еве која пејачка ја заменува

Српската пејачка Марија Шерифовиќ овој пат не се појави на снимањето на музичкото шоу  „Ѕвездите на Гранд“, каде што е член на жирито, а на оваа позиција ќе ја замени нејзината помлада колешка Сања Вучиќ.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Vučić (@sanjalilwolf)


Сања за „Блиц“ проговори за промената во музичкото натпреварување и откри дека станува збор само за една емисија.

– Тоа е голем залак, чевлите на Марија се големи за пополнување, но јас ќе бидам многу објективна. Мислам дека ќе придонесам со некое свое мислење. Тоа е само за една емисија, мене ми е многу интересно. Мара брзо се враќа – рекла Сања.

На прашањето дали се консултирале за гласањето, Сања признала:

– Се слушнавме, таа ми достави список со нејзините желби, како би сакала да оценувам, бидејќи веќе ја менувам и нашите мислења воопшто не се спротивставуваат. Така што не ни требаше долго време за договарање – додала пејачката.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Vučić (@sanjalilwolf)


Инаку, и Ана Бекута беше спречена да присуствува во емисиите на „Ѕвездите на Гранд“, а за тоа време ја менува Драган Којиќ Кеба.

 

Слични објави

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо
Се вчитува....