33.8 C
Скопје
18:59 - 22 јули, 2024

(Фото) Северина и Петар Грашо уживаа на вечера, пејачката се пофали со селфи

Пејачката Северина на социјалните мрежи се пофали со која позната хрватска ѕвезда уживала на вечера.

Имено, таа објави фотографија со нејзиниот колега и пријател Петар Грашо. Северина го објави нивното селфи од вечерата и ја додаде песната „Ja San Rojen Da Mi Bude Lipo“ од Тончи Хуљиќ.

Таа не откри каде се сретнале, но Северина моментално ужива на одморот во Далмација, па може да се претпостави дека се дружеле во родниот Сплит.

Инаку, Грашо и Северина се долги години пријатели, а во 2018 година го објавија дуетот „Unaprijed goto“. Грашо често ја поддржуваше пејачката и додека таа се бореше за старателството над синот Александар, кој го има со Милан Поповиќ.

„Не се слушаме четири месеци, па се слушаме трипати во три дена. Нè обврзува нешто повеќе од тоа формално пријателство. Се знаеме 20 години и сме блиски“, изјавил Грашо во една прилика за нивното пријателство.

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....