3.8 C
Скопје
19:43 - 5 декември, 2023

(Фото) Се породи најубавата хрватска водителка: На синот му даде име со симболика

Хрватската водителка и новинарка Фани Стипковиќ се породи на 42-годишна возраст и на свет донесе син на кој гордите родители му го дадоа името Николаос Валентино.

Фани пред еден месец се омажи за поранешниот шпански фудбалер Фернандо Јеро, а сега гордите родители објавија на Инстаграм фотографија од породилиштето и го претставија наследникот на своите следбеници.


„Сине, ти благодарам што нè избра за твои родители. Дојде да нè научиш многу работи и затоа ти ветуваме дека никогаш нема да ти ја пуштиме раката, бидејќи денес ние повторно се родивме со тебе“, напишала Фани, која претходно раскажала за хрватска „Глорија“ дека едвај чека да се оствари во улогата на мајка.

„Мислам дека ќе бидам грижлива мајка и ќе се трудам да го воспитам мојот син како што ме воспитале моите родители – да биде самостоен и свој и да не се чувствува привилегиран. Сакам да ја разбере вредноста на секое нешто што ќе го добие и дека ништо во животот не е сервирано на чинија“, истакнала Фани.

 


Водителката и нејзиниот сопруг на наследникот му го дадоа името Николаос. Тоа име е од грчко потекло кое потекнува од „nike“ = „победа“ и „laos“ = народ. Значењето на името – народот победува.

 

 

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....