3.8 C
Скопје
19:24 - 5 декември, 2023

Сè ќе им трегне наопаку: Животот на овие два хороскопски знаци ќе биде уништен за неколку дена

Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, кои можат да се ослободат од се во блиска иднина. За да се избегнат фатални настани, тие треба да бидат многу внимателни.

Еве кои се на астро листата.

Овен

Овенот може да се скара со своите сакани и најблиски пријатели. Понекогаш сте многу жестоки, имате „краток фитиљ“ а тоа негативно влијае на вашите односи со луѓето. За неколку дена може да дојде до сериозен конфликт меѓу вас и вашиот партнер или некој исклучително близок пријател/ка, кој на овој или оној начин ќе ја уништи вашата врска. Ќе бидете многу лошо расположени.

Можете да ја промените ситуацијата само откако ќе го преиспитате вашето однесување и ќе научите да бидете полојални. Не се случува сè на овој свет како што вие би сакале, ниту светот се врти само околу вас. Треба да научите да се прилагодувате.

Стрелец

Стрелецот може да ја изгуби работата, а како резултат на тоа и финансиската благосостојба. Всушност, вашата кариера е многу важна за вас, но понекогаш претерувате со амбициите. Сакате унапредување во кариерата, повеќе пари и моќ, но прво треба да покажете одличен резултат, па дури потоа да побарате услуга од претпоставените. А, не однапред да влегувате во конфликт со нив. Тешеко дека некој вашето агресивно и размазено однсеување ќе го трпи и понатаму.

Ако постапувате агресивно, ризикувате да останете целосно без работа. Никој не сака арогантни вработени.

Нови хоризонти: Два хороскопски знаци наскоро ќе бидат великодушно наградени од Универзумот

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....