3.8 C
Скопје
20:19 - 5 декември, 2023

(Фото) „Го загуби животот на лице место“: Теодора Џехверовиќ се присети на трагичната загуба

Српската пејачка Теодора Џехверовиќ веќе некое време ужива во врската со словенечкиот кошаркар Матиц Ребец, а поради нејзиниот љубовен живот постојано ги полни страниците на естрадните медиуми.

Бидејќи е позната по тоа што редовно комуницира со своите обожаватели на различни теми, пејачката ги изненади и ги растажи сите кога одговори на прашањето за своето домашно милениче.

Џехверовиќ одеднаш престана да објавува содржина за нејзиното куче, па обожавателите ја прашаа каде е.

„За да не ми пишувате постојано на оваа тема, се надевам, бидејќи ми е исклучително тешко секогаш кога ќе видам. Го удри автомобил и го изгуби животот на лице место. Не зборував за тоа, помина речиси година дена, па ете – ви одговорив сега“, објасни таа.

Фото: Инстаграм/Теодора Џехверовиќ

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....