3.8 C
Скопје
20:50 - 5 декември, 2023

(Видео) Се соблече Жика Јакшиќ: Погледнете ја величествената вила и базенот во кој ужива водителот

Гледачите го познаваат водителот Жика Јакшиќ (60) од емисијата „Никад није касно“, каде тој е секогаш весел и насмеан, а често покажува и колку е емотивен.

Тој ретко зборува за својот приватен живот, па гледачите се прашуваат што прави во слободното време кога не снима. Сега Жика покажа како ужива во својот дом.

Имено, познато е дека Жика е голем хедонист кој ужива во убавите работи и сака да си угодува себеси, а опуштањето е на прво место кога нема обврски, поради што овие топли октомвриски денови ги поминува на најдобар можен начин.

Јакшиќ објави видео како плива во базенот во својот двор и со насмевка на лицето вели дека ужива во оваа активност која придонесува за неговата младоликост и здравје.

– О, мили Боже – задоволно вели Жика во видеото кое го сподели со своите следбеници, кои го пофалија за начинот на кој живее.

 

Слични објави

Тончи Хуљиќ сака уште внуци: Петар Грашо и Хана Хуљиќ повторно ќе станат родители?

Еспресо

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо
Се вчитува....