3.8 C
Скопје
18:45 - 5 декември, 2023

(Фото) Прво огласување на снаата на Цеца по објавата за бременоста: Богдана јавно му се обрати на Вељко Ражнатовиќ

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, на својот инстаграм-профил објави дека тој и неговата сопруга Богдана го очекуваат третиот син.

Вељко го објави резултатот од пренаталниот тест, во чиј опис порача:

„Слава на Бога! Ти благодарам, Господи, за сè што ми подари како грешник. Слава на отецот и синот и Светиот Дух! Богдана, кралице на мојот живот. Доаѓа уште еден бато“, напиша Вељко.


Богдана не останала имуна на овие зборови, која во коментарот му порачала „Te сакам“.

Вељко и одговорил со „Богданааа“, со емотикони со срциња.

 

Да потсетиме, Вељко Ражнатовиќ претходно откри дека не крие дека би сакал неговите наследници да тргнат по неговите стапки и да станат спортисти.

– Тоа е најубавото што можеш да бидеш, спортист. Колку што е можно подалеку од јавниот свет, растење покрај камери, никако. Тоа е една проклета работа! Никој со мене не живеел пет минути, ниту ми го знае денот… – изјавил неодамна, па додал:

– Добивам многу критики од луѓето што и да сум направил и мислам дека тоа не им треба и мислам дека животот ќе им биде многу подобар доколку секоја грешка што ја прават во младоста не се преувеличува. Не ги гледам тука, би направил сè што е во моја моќ да ги тргнам.

Слични објави

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо
Се вчитува....